מה היתרון בעצם של עדשות מגע חודשיות ?

לא מעט מהאנשים שזקוקים למשקפי ראייה מוצאים עצמם מתלבטים אל מול השאלה, מה הם היתרונות של עדשות מגע והאם המעבר ממשקפיים אל עדשות מגע הוא בכלל הכרחי? על כך אפשר לענות לא רק דרך סוגי עדשות המגע שקיימות כיום ועל מנעד הפתרונות שהן מציעות, אלא גם דרך היתרונות הרבים. אך באשר לסוג העדשות חשוב לדעת כי ניתן לרכוש כיום גם עדשות צבעוניות חד יומיות, גם עדשות חודשיות, וגם עדשות שבועיות או יומיות. אך לפני הבחירה בעדשות המגע, מומלץ להכיר אילו יתרונות קיימים בעדשות המגע החודשיות או היומיות.

היתרונות והחסרונות של עדשות מגע יומיות

כאשר מדובר בעדשות מגע יומיות אי אפשר שלא להתעלם ממספר היתרונות הברורים, כאשר הראשון שבהן הוא הזמינות ויכולת השימוש הנוחה ללא כל התחייבות להחזיר אותן אל תמיסות הניקוי. היתרון זה גם מהווה בסיס לאחוז נמוך יותר של דלקות וזיהומים בעיניים, אך למרות זאת עדיין מתקיים חיסרון לא הכי אפקטיבי עבור רבים והוא זמן השימוש. מרבית עדשות המגע היומיות מאפשרות שימוש שבין שמונה עד עשר שעות כך שבמידה ונעשה בהן שימוש מעל הזמן המותר, ככל הנראה נסתכן בדלקות ופגיעה בקרנית. יתרון נוסף הוא כמובן הרכות של העדשות הללו, כאשר יכולת ההרכבה שלהן נחשבות להרבה יותר קלות גם להסרה.

היתרונות והחסרונות של עדשות מגע חודשיות

כיום ישנם לא מעט סוגים של עדשות מגע בשוק, כאשר בחלקן הגדול נוכל להשיג הרבה יותר מאפיינים מהותיים לשימוש ממושך בעדשות מגע קבועות. מאפיין ראשון וכמובן יתרון בולט, הוא ללא ספק הגנה מפני סוגים שונים של קרני שמש. יתרון נוסף מאפשר אפקטיביות רחבה יותר של העדשות והוא כמובן זמן השימוש, המאפשר שימוש כמעט כפול משל עדשות מגע יומיות מומלצות. בניגוד ליתרונות המעולים הללו על מנת שנוכל להנות מהן, חשוב יהיה לשמור על תחזוקה שוטפת ובריאה שלהן. תחזוקה שכזו כוללת ניקיון בחומרים המתאימים, שמירה על אזור חיטוי נקי ושאינו הצטברו בו חיידקים. ומעל הכל לבצע התאמה מקצועית של עדשות יחד עם אופטומטריסט מוסמך, ובמידה והעדשות לא מתאימות ומופיע גירוי ללא להשתמש בהן שנית.