רמפה לכסא גלגלים לבית

העשור הנוכחי מתאפיין בעיקר בהנגשה מקומות שונים עבור אנשים בעלי מוגבלויות, החל מבתי עסק שונים, שירותים ציבוריים ואפילו מנעד הולך וגדל של כלי עזר שונים כמו רמפה לכיסא גלגלים. רמפה זו מתאפיינת בשנים האחרונות, דרך מנעד אדיר של שימושים וסוגים שונים המאפשרים לנכים להתנייד בצורה יעילה ואפקטיבית ללא כל מעצור. אך כאשר מדובר ביכולת ניוד של בעל המוגבלות בתוך ביתו, יש לשים דגשם בבחירה של רמפה לכיסא גלגלים בבית, ולוודא לא רק את יכולת העמסה שלה אלא גם צורת הקיפול השימוש ועוד מאפיינים שונים. על כן אחת ההמלצות העיקריות היא גם לבצע סקר שוק, על מנת לקבל פרופורציה ראויה, הן מבחינת מחירו של אביזר זה והן מבחנת סוגיו השונים.

רמפה כסא גלגלים לבית – צורת החיבור ואופי השימוש

אחת השאלות החשובות בבחירה של רמפה גם לשימוש ביתי וגם לשימוש חיצוני, היא סוג החיבור שאנו מבקשים לעשות בו שימוש, בין אם חיבור של רמפה קבועה או רמפה נשלפת. שכן השימוש ברמפה נשלפת ושאיננה קבועה באזור אחד בבית, תאפשר לא רק דילוג על אזורים שאינם נגישים בבית אלא גם שימוש רחב הרבה יותר. כך למשל רמפה נשלפת וקלה להרמה תאפשר גם אחסון ברכב ולשימושים חיצוניים כמו מדרכות, כניסה לבתי עסק שאינם נגישים ועוד. על כן מומלץ לוודא את סוג הרמפה שנבקש לרכוש, את החומר ממנה היא עשויה ואת תו התקן המותאם לסוג הרמפה.

מגוון פתרונות לאזורים לא נגישים

אפשר לומר כי מלבד אופי השימוש וחיבורה של הרמפה, סוגי הרמפות מתחלקים לשני סוגים כאשר הראשונה הינה רמפה המותאמות לשימוש ברכב. רמפה שכזו מתאפיינת כמטח קל אך בעל עמידות גבוהה המיוצר מאלומיניום, המאפשר עליה מדויקת עם כיסא הגלגלים עד אל הרכב. הסוג השני כמו שציינו הינו רמפה המותאמת למדרגות או לכניסות בלתי נגישות, כאשר אחד הפתרונות הנוספים הקיימים לעליית המדרגות בבית הוא כמובן מעלון נכים. פתרון זה מותקן לאורך הקיר או להבדיל מתאם המאפשר עליה של כיסא הגלגלים בצורה של "סרט" נע לאורכן של המדרגות.